Inspiracje

Ogród nowoczesny miejski

Układ ogrodu zachowuje porządek, geometrię i harmonię. Roślinność, ozdoby i meble są proste i zachowują nowoczesną formę. Dominuje minimalizm, kolory stonowane biele, beże, brązy i czernie. Tu nic nie jest przypadkowe.

Czytaj więcej...

Ogród klasyczny rodzinny

Najczęściej występujący ogród. Najważniejszym elementem przy jego projektowaniu jest funkcjonalność oraz miejsca tematyczne tj. zabawa dla dzieci, ogródek warzywny, miejsce do grillowania i wypoczynku.

Czytaj więcej...

Ogród skandynawski

Ogród skandynawski odzwierciedla surowość klimatu północy. Dominuje w nim prostota, kolor biały, niebieski i beżowy. W ogrodzie skandynawskim można poczuć klimat morskiego powietrza. Meble i dodatki zachowują marynarski prosty i czysty styl. Ścieżki i kamienne alejki są geometryczne i mają jasną kolorystykę.

Czytaj więcej...

Ogród angielski

Ogród angielski to synonim ogrodu idealnego. Ma układ swobodny, naturalny. Dominują w nim drzewa i krzewy o naturalnym pokroju i rabaty z kwitnącymi kolorowo bylinami. Nie brakuje także romantycznych zakątków z ławeczkami i pachnącymi różami, pnącza na murkach oporowych i kamienne ścieżki najczęściej wykonane z naturalnego kamienia lub cegły.

Czytaj więcej...

Ogród rustykalny (wiejski)

Ogród wiejski charakteryzuje się swojskim, swobodnym klimatem. W tym ogrodzie wszystkie rośliny i kamienie robią wrażenie przypadkowości. Płoty czy elementy ozdobne są stylizowane na stare, często wykonane z drewna lub kolorowego otoczakowego kamienia przypominającego kamień polny, co podkreśla ich naturalny charakter.

Czytaj więcej...

Ogród orientalny (japoński)

Charakterystyczna dla ogrodów japońskich jest harmonia i porządek. W ogrodzie orientalnym niezbędnymi elementami są: woda, mostki, powierzchnie żwirowe, zgrupowania kamieni symbolizujące skały, kamienne ścieżki, latarnie i wieżyczki przesycone głębokimi treściami filozoficznymi oraz dużą symboliką.

Czytaj więcej...