Ogród rustykalny (wiejski)

Ogród wiejski charakteryzuje się swojskim, swobodnym klimatem. W tym ogrodzie wszystkie rośliny i kamienie robią wrażenie przypadkowości. Płoty czy elementy ozdobne są stylizowane na stare, często wykonane z drewna lub kolorowego otoczakowego kamienia przypominającego kamień polny, co podkreśla ich naturalny charakter.

Rośliny nie są zbyt wyszukane, raczej popularne, spotykane w otaczającym terenie i co najważniejsze, ulubione przez gospodarzy. W wiejskich ogrodach często pojawiają się grządki warzywne, zioła i kwiaty. Dekoracje w ogrodach wiejskich są w stylu rustykalnym ponieważ lepiej pasują do otoczenia.

W ogrodach wiejskich nie można zapomnieć o elementach skalnych. Kamienie różnego rodzaju połączone są z miniaturowymi roślinami skalnymi tworzą element podnoszący walory ogrodu. Dodatkowo oczko wodne lub mini fontanna sprawią, że czas spędzony w takim ogrodzie będzie dawał poczucie bezpieczeństwa i relaksu.

Ten rodzaj ogrodu tętni zapachami, kolorami i sielskim życiem.

Do tego ogrodu rekomendujemy produkty: Roca, Piedra Amarillas, Piedra Negra, Piedra granita, Amarillas, De Dolores, Blanco.

Zdjęcia udostępnione dzięki stylowi.pl