Porady

Ile potrzebuję kamieni? Jak obliczyć potrzebną ilość kruszywa do ogrodu?

Ogród to ważny element każdego domu – miejsce odpoczynku, wśród zieleni, pozwalające zrelaksować się po ciężkim dniu. Aby w pełni móc się cieszyć z jego walorów należy zadbać o jego odpowiednie wykonanie. Kamienie dekoracyjne doskonale sprawdzą się przy aranżacji przydomowego ogrodu. Zapewnią nie tylko dodatkowy element estetyczny, który idealnie komponuje się z wszelkiego rodzaju roślinnością […]

Czytaj więcej...

Ściółkowanie

Ściółkowanie gleby do jedna z ważniejszych czynności jakie należy wykonać zakładając ogród. Nieosłonięta ziemia wygląda przede wszystkim nieestetycznie.

Czytaj więcej...

Gabiony

Gabiony są to kosze zbudowane z siatki stalowej wypełnionej kamieniami. Są szczególnie polecane jako konstrukcje zapobiegające osuwaniu się terenu.

Czytaj więcej...

Ogrody żwirowe

Główną ozdobą każdego ogrodu są i zawsze będą rośliny. Jednak istnieją takie rodzaje ogrodów, w których roślinność odgrywa ważną rolę, ale nie jest dominującym elementem.

Czytaj więcej...

KALENDARZ PRAC W OGRODZIE Lipiec

Kontynuujemy cykl: Zapraszamy do zaglądania – w każdym miesiącu nowe dostosowane do pory roku porady. I rozpoczął się… Lipiec – początek wakacji, więc to dobry czas na spotkania z rodziną, przyjaciółmi, wspólne grillowanie i korzystanie z domowych ogródków.

Czytaj więcej...