Porady

Jak ułożyć kruszywo aby służyło na lata? Co pod kamienie?

Gdy już zdecydowaliśmy się na odpowiednie kamienie dekoracyjne do naszego ogrodu, musimy pamiętać aby przed ich położeniem odchwaścić oraz odpowiednio zabezpieczyć podłoże. Kruszywa ogrodowego nie należy rozsypywać bezpośrednio na glebę, ponieważ w ten sposób może stracić swoje walory ozdobne poprzez wymieszanie się z ziemią.

Czytaj więcej...

Ile potrzebuję kamieni? Jak obliczyć potrzebną ilość kruszywa do ogrodu?

Ogród to ważny element każdego domu – miejsce odpoczynku, wśród zieleni, pozwalające zrelaksować się po ciężkim dniu. Aby w pełni móc się cieszyć z jego walorów należy zadbać o jego odpowiednie wykonanie. Kamienie dekoracyjne doskonale sprawdzą się przy aranżacji przydomowego ogrodu. Zapewnią nie tylko dodatkowy element estetyczny, który idealnie komponuje się z wszelkiego rodzaju roślinnością […]

Czytaj więcej...

Ściółkowanie

Ściółkowanie gleby do jedna z ważniejszych czynności jakie należy wykonać zakładając ogród. Nieosłonięta ziemia wygląda przede wszystkim nieestetycznie.

Czytaj więcej...

Gabiony

Gabiony są to kosze zbudowane z siatki stalowej wypełnionej kamieniami. Są szczególnie polecane jako konstrukcje zapobiegające osuwaniu się terenu.

Czytaj więcej...

Ogrody żwirowe

Główną ozdobą każdego ogrodu są i zawsze będą rośliny. Jednak istnieją takie rodzaje ogrodów, w których roślinność odgrywa ważną rolę, ale nie jest dominującym elementem.

Czytaj więcej...

KALENDARZ PRAC W OGRODZIE Lipiec

Kontynuujemy cykl: Zapraszamy do zaglądania – w każdym miesiącu nowe dostosowane do pory roku porady. I rozpoczął się… Lipiec – początek wakacji, więc to dobry czas na spotkania z rodziną, przyjaciółmi, wspólne grillowanie i korzystanie z domowych ogródków.

Czytaj więcej...