Ile potrzebuję kamieni? Jak obliczyć potrzebną ilość kruszywa do ogrodu?

Ogród to ważny element każdego domu – miejsce odpoczynku, wśród zieleni, pozwalające zrelaksować się po ciężkim dniu. Aby w pełni móc się cieszyć z jego walorów należy zadbać o jego odpowiednie wykonanie. Kamienie dekoracyjne doskonale sprawdzą się przy aranżacji przydomowego ogrodu. Zapewnią nie tylko dodatkowy element estetyczny, który idealnie komponuje się z wszelkiego rodzaju roślinnością ale również będą stanowić warstwę ochronną dla kwiatów, zabezpieczając je przed utratą wody czy rozrastaniem się chwastów.

Ilość kruszywa ogrodowego jest oczywiście zależna od rozmiaru powierzchni, na którą chcemy położyć kamień ozdobny, a także od rodzaju materiału, na który się zdecydujemy – żwiry, grysy, otoczaki, łupki czy inne rodzaje kruszyw. Kamienie dekoracyjne posiadają także różne rozmiary (frakcje) oraz inną wydajność, a także grubość, zatem warto już na etapie planowanie wyglądu naszego ogrodu obliczyć potrzebną ilość kruszywa.

Jeśli chcemy samodzielnie wyliczyć potrzebną, przybliżoną ilość kamienia, niezbędną do aranżacji naszego ogrodu, należy przyjąć że  na 1m2 terenu potrzebujemy ok. 60 kg kamieni. Przyjmując ten przelicznik warto przy zakupie uwzględnić kilka dodatkowych kilogramów kruszywa.

Natomiast zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora zapotrzebowania dostępnego pod linkiem:

https://www.kruszywaogrodowe.pl/kalkulatory/

Dzięki temu narzędziu sprawdzą Państwo dokładnie jaka ilość wybranego produktu jest niezbędna do zagospodarowania terenu. Kalkulator uwzględnia frakcje oraz rodzaje kruszyw, dzięki czemu podaje dokładniejsze ilości, niż podstawowy przelicznik.